VILDMARKSDATAS HISTORIA

Vi har jobbat med drift och utvecklat applikationer på internet sedan 1997

Vildmarksdata AB startade 1995 i Sorsele. Sedan 1997 har Vildmarksdata drivit webbhotell och utvecklat tjänster på Internet. Vi utvecklade vårt eget CMS år 2001 som blev väldigt uppskattat. År 2010 var det dags att hoppa på WordPress-tåget och vi är idag experter på både utveckling och drift av WordPress.

Vi har ända från starten varit nalta eljest (lite annorlunda) och det tänker vi fortsätta med.

TEAMET

Adam Larsson

Adam Larsson

Sedan 2016, support

+46 (0)952 539 38
adam@vildmarksdata.se

Christina Jönsson

Christina Jönsson

Sedan 2014, supporttekniker

+46 (0)952 539 31
christina@vildmarksdata.se

Marcus Abrahamsson

Marcus Abrahamsson

Sedan 2010, projektledare

+46 (0)952 539 37
marcus@vildmarksdata.se

Olov Karlsson

Olov Karlsson

Sedan 1997, systemutvecklare

+46 (0)952 539 33
olov@vildmarksdata.se

Stefan Laketa

Stefan Laketa

Sedan 2009, systemutvecklare

+46 (0)952 539 34
stefan@vildmarksdata.se

Niklas Sandqvist

Niklas Sandqvist

Sedan 1995, säljare

+46 (0)952 539 32
niklas@vildmarksdata.se

Eva Eriksson

Eva Eriksson

Sedan 1996, ekonomi

+46 (0)952 539 36
eva@vildmarksdata.se

Peder Lundqvist

Peder Lundqvist

Sedan 2000, VD

+46 (0)952 539 35
peder@vildmarksdata.se

DET HÄR ÄR VI BRA PÅ

ERFARENHET

Vi har jobbat med drift och utveckling av applikationer på internet i 20 år.

PERSONLIGT

Vi gillar att ha långsiktiga och personliga kundrelationer. Hos oss får du en kontakt som du kan ha år ut och år in.

ONE STOP SHOP

Hos oss kan du få allt från utveckling till drift och underhåll, allt levererat under samma tak.