Prislistor

Aktuella priser för våra produkter och tjänster. Alla priser angivna exklusive moms.
Priser för hosting
NamnKategoriMånadKvartalÅrsvis
DomänpaketWebbhotell8324899
FÖRETAGWebbhotell1494471788
PREMIUMWebbhotell2497472988
PRIVATWebbhotell79237948
E-HANDELManaged WordPress2988943576
ENTERPRISEManaged WordPress69820948376
MANAGEDManaged WordPress34910474188
PROManaged WordPress2497472988

Tillägg till hostingpaket

NAMNKATEGORIMÅNADKVARTALÅRSVIS
Extra diskWebbhotellSEK 190--
Extra bandbreddWebbhotellSEK 90--
~25t extra besökManaged WordPressSEK 120--
~50GB extra diskManaged WordPressSEK 123--
Priser för egen server
NamnKategoriMånadKvartalÅrsvis
Nivå 1Managed VPS49514855940
Nivå 2Managed VPS74522358940
Nivå 3Managed VPS1095328513140
Nivå 4Managed VPS1595478519140
Nivå 5Managed VPS2495748529940
Nivå 1VPS2958853540
Nivå 2VPS49514855940
Nivå 3VPS79523859540
Nivå 4VPS1295388515540
Nivå 5VPS1995598523940

Tillägg

 Pris per månad
Extra IP20 kr
Egna brandväggsregler50
10 GB extra SSD-accelerated disk30
50 GB extra förvaringsdisk50
100 GB extra bandbredd30
Licens: SQL Server Web Edition <= 4 CPU-kärnor245
Licens: SQL Server Web Edition 5-6 CPU-kärnor365
Licens: SQL Server Web Edition 7-8 CPU-kärnor485
Backup OBM 20GB150
Backup OBM 70GB300
Licens: Remote Desktop Services SAL49 per konto
Priser för övriga tjänster
NamnKategoriMånadKvartalÅrsvis
ACB - Testa gratisDistansbackup000
Företag (OBM)Distansbackup1504501800
OBM - Testa gratisDistansbackup000
Privat (ACB)Distansbackup1003001200
Företagsanslutning 10SorseleNet39511854740
Företagsanslutning 100SorseleNet69520858340
Företagsanslutning PlusSorseleNet895268510740
Office 365Övriga---
SajtövervakningÖvriga1995972388
WP-serviceÖvriga900270010800
Priser för domäner
DomänPrisÅrPris för förnyelsePris för transfer
.se991160-
.com1491149149
.net1491149149
.org1491149149
.biz1491149149
.info1491149149
.eu1491149149
.name9919999
.nu1491199199
.co.uk1491149149
.co3701370370
.tm9900111902190
.no3951395395
.blue2491249249
.ac.se991160160
.dk3291329479
.fi4251425425
.ac11451875875
.pink2491249249
.works4951495495
.ru3951495645
.tv4951495495
.us1691169169
.pl1991229-
.agency3001300300

Något du inte hittar?

Har du funderingar gällande våra produkter eller våra prissättningar?
Kontakta en av våra säljare så hjälper vi dig.

Ring +46 (0)952 539 30 så berättar vi mer.

Eller kontakta oss här